Kobieta w sklepiku

Jest tanio. Jest pięknie. Jest oryginalnie. Jest wyjątkowo. W sklepie Fundacji Adapa dostępne są produkty wykonywane przez naszych Uczestników. Wszystkie robione są ręcznie. Wszystkie są niepowtarzalne.

W sklepiku można nabyć różnorodne produkty, które wykonują ręcznie Uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej. Jest to m.in. biżuteria, dekoracje, czy kartki okolicznościowe. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! – mówi Kamila Rondo z Fundacji Adapa, która dba o to, by do sklepiku trafiały tylko najpiękniejsze produkty.

Produkty możliwe do nabycia w sklepie powstają głównie w trzech pracowniach: Poligrafii, Sztuki Użytkowej i Rzemiosł Różnych.

Robimy kubki, koszulki i torby metodą sublimacji. Wykonujemy też super przypinki i magnesy – wszystko według projektu klienta albo naszych gotowych wzorów. Jest też opcja, żebyśmy coś zbindowali albo zalaminowali – opisuje Magdalena Dalecka, terapeutka zajęciowa z Pracowni Poligraficznej.

Zajmujemy się wykonywaniem przeróżnych rzeczy związanych z rękodziełem: wykonujemy świąteczne dekoracje, dekorujemy techniką decoupage i nie tylko, szyjemy ręcznie wykorzystując różne ściegi, a co odważniejsi Uczestnicy zasiadają przy maszynie do szycia – wylicza Paulina Ożga, terapeutka z Pracowni Rzemiosł Różnych. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi czynności Uczestnicy wyrabiają w sobie poczucie estetyki, dokładność i odpowiedzialność za wykonywaną pracę. Mogą realizować swoje własne pomysły a tym samym rozwijać wyobraźnię.

Co, z kolei, dzieje się w Pracowni Sztuki Użytkowej, którą prowadzi Emilia Jurczuk?W naszej ofercie są bransoletki, naszyjniki, broszki, korale, kolczyki i pierścionki. W czasie świąt wykonujemy choinkowe aniołki, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wykonujemy również biżuterię na zamówienie.

Na razie jest tylko kilka pozycji, ale pracujemy nad tym, aby było ich więcej. Zapraszamy więc do odwiedzenia naszego wirtualnego sklepu, można to zrobić klikając TUTAJ.

Zapraszamy również do naszego sklepu „w realu”. Adres? Hallera 31a w Gdyni! Zapraszamy!