Projekt "Idę do pracy", Pani Dorota

Porządkują plac szkoleniowy dla psów. Wykonują prace porządkowe w Centrum „Integracja” Gdynia. Pomagają przygotowywać produkty z pasieki w firmie „Nautil”. Obsługują sklepik z gadżetami „Gdyńskiej Rybki”, a ostatnio zaczęli przygodę z gdyńską Biblioteką. Podopieczni Fundacji Adapa pracują w ramach trzeciej edycji projektu „Idę do pracy”.

Projekt „Idę do pracy” jest realizowany we współpracy z  Fundacją Dogtor oraz Fundacją Dom Marzeń, a finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Gdyńskiego Centrum Zdrowia.

Zajęcia w ramach projektu odbywają się w soboty i zgłaszają się do nich jedynie osoby chętne do pracy. Każdą grupą zajmuje się jeden opiekun. Terapeuta organizuje pracę w danym miejscu we współpracy z osobą przypisaną z każdego z wyżej wymienionych miejsc.

Obecnie trwa trzecia edycja projektu. Dwie poprzednie edycje były niezwykle udane, pozwoliły naszym Podopiecznym poczuć warunki panujące na rynku pracy. Zgłaszali się do pracy, podpisywali umowy, dzwonili, aby usprawiedliwić ewentualną nieobecność – robili więc wszystko to, co robi się w relacji pracownik-pracodawca.

Zapraszamy na profil Facebookowy Fundacji Adapa, aby zobaczyć relacje z poszczególnych sobotnich wyjść. Uśmiechy na zdjęciach mówią wszystko.